Knedle ako sladká pochúťka pre všetky deti. Viete, ako ich pripraviť?

Tiež občas premýšľate, čo svojim deťom opäť navariť? Do jedenia mäsa ich musíte nútiť, zelenina na tanieri im príliš nevonia a cestoviny varíte takmer každý deň. Chce to teda nejakú zmenu! Deti iste potešíte sladkou pochúťkou. No žemľovku a palacinky nemôžete variť každý deň. Vyskúšajte preto sladké knedle na mnoho spôsobov…

Sladké kysnuté knedle

Ak majú vaše deti radi parené buchty, v tom prípade si iste zamilujú aj sladké kysnuté knedle. Cesto na ich prípravu je totiž v podstate rovnaké. Takže ak pripravujete domáce knedle a trochu cesta vám ostane, môžete deťom prichystať aj sladkú pochúťku. Vypracujte menšie knedle, ktoré naplňte ovocným džemom alebo mrazeným ovocím. Navrch sa hodí roztopené maslo, čokoláda, skaramelizované oriešky, či mak s cukrom.

Zemiakové knedle so strúhankou

A so slivkovým lekvárom, prípadne polenými slivkami! To je pochúťka, ktorú pripravovali už naše staré mamy. Toto jedlo je veľmi vďačné, pretože je nielen dostatočne sýte, ale aj ideálne pre mlsné detské jazýčky. V šupke si uvaríte kilo zemiakov, ktoré nastrúhate. Pridáte k nim 750 g polohrubej múky a vypracujete cesto. Tvarujete gule, ktoré plníte slivkami. Nakoniec na masle popražíte strúhanku s cukrom a uvarené knedle polejete.

Tvarohové knedlíčky

Z 300g tvarohu, 250g hrubej múky, 40g masla, 2 vajec a štipky soli vypracujete hladké cesto. Formujete malé knedle, ktoré plníte ovocím, či ovocným džemom a uvaríte. Ešte jednoduchšie je, že knedle plniť nebudete, no ako prílohu pridáte ovocie. Deťom tieto tvarohové knedle chutia na rôzne spôsoby!

Sladké krupicové knedle

Jedlo, ktoré pripravíte za pár minút. A všetky potrebné ingrediencie máte iste doma. Postačí ½ litra mlieka, 120g masla, 2 vajcia, 240g krupice a trošku soli. Do mlieka pridáte soľ a maslo a uvaríte hustú krupicovú kašu. Primiešate vajcia a z cesta tvarujete knedle. Varíte ich vo vode kým nevyplávajú na povrch. K týmto knedliam je vynikajúca omáčka pripravená zo smotany, cukru a čerstvých jahôd. Deti iste nechajú prázdne taniere!

Verili by ste, že knedle pre deti sa dajú pripraviť na toľko spôsobov? A všetky tieto recepty sú nenáročné na čas, ingrediencie, aj spôsob prípravy, pričom deti ich milujú!

 
Autorské právo: kabvisio / 123RF Reklamní fotografie